Yhteishaussa opiskelemaan hyväksytyt | Ekami
To 13.06.2019 08:45

Yhteishaussa 2019 Etelä-Kymenlaakson ammattiopistoon hyväksytyt. (Nimen julkaisuun luvan antaneet)

Merenkulkualan perustutkinto
Akkanen Eelis, Kouvola, Blomqvist Aaro, Lappeenranta, Hannunen Ville, Kotka, Happonen Juho-Matti, Kotka, Hasu Joonas, Kouvola, Hosseini Mona, Tornio, Huhtanen Verneri, Lappeenranta, Häkkinen Paavo, Mikkeli, Jääskeläinen Eetu, Kotka, Kahri Nico, Kotka, Karhu Santtu, Kotka, Kukus Umut, Kotka, Linden Jirko, Taipalsaari, Maximov Denis, Kotka, Nurminen Henry-Pekka, Vantaa, Paukku Reima, Kotka, Pehrman Timoteus, Vantaa, Pellosmaa Jesse, Iitti, Pippola Jere, Kouvola, Qvarnström Nico, Kotka, Raitamo Daniel, Porvoo, Rankinen Veli-Joel, Helsinki, Repka Emma, Imatra, Rezin Nikita, Kotka, Ritvanen Arttu, Mäntsälä, Rogers Alex, Kotka, Savolainen Jesse, Vantaa, Savolainen Matias, Loviisa, Sorvamaa Jimi, Kouvola, Suur-Näkki Roni, Kouvola, Säämänen Anton, Kotka, Tolonen Arttu, Kajaani, Ulmanen Lotta, Kotka, Vesanto Samuli, Nurmijärvi

Logistiikan perustutkinto
Alho Rednar, Pyhtää, Bajrovic Belmin, Kotka, Eerola Toni, Kotka, Fagerlund Wilhelmiina, Hamina, Frost Tony, Kotka, Hostikka Valtteri, Kotka, Härkönen Ville, Kotka, Immonen Ilia, Kotka, Kaaro Mia, Hamina, Kaivokallio Katja, Hamina, Kiili Jiri, Kotka, Korjus Lauri, Kotka, Korpela Wilho, Kotka, Lahtonen Jesse, Hamina, Lillberg Anton, Kotka, Melartin Tomi, Kouvola, Muhonen Elisa, Kotka, Nikkari Ville, Kotka, Näkki Otso, Kotka, Paavilainen Teemu, Kotka, Parkkinen Waltteri, Kotka, Pohjolainen Roni, Kotka, Puhakka Jaakko, Kotka, Päärni Rasmus, Kotka, Roiha Eetu, Hamina, Rönkä Niko, Kotka, Salovaara Eelis, Kotka, Seppä Leevi, Kotka, Setälä Saku, Kotka, Sven Luca, Kotka, Taponen Aapo, Kotka, Väliaho Nico, Kotka

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ankkuri Kristiina, Kotka, Aronen Oona, Kouvola, Bootdawong Suthida, Hamina, Forsten Milla, Kouvola, Grön Netta, Kouvola, Harju Neea, Miehikkälä, Helle Kia, Kotka, Hiironen Matias, Kotka, Husu Katri, Kotka, Häggström Suvi, Kotka, Ibolar Esra, Hamina, Itälä, Mila, Kouvola, Karvinen Laura, Kotka, Kauranen Janina, Pyhtää, Kekäläinen Liina, Hamina, Korhonen Tiiu, Kotka, Kuusela Ella, Kouvola, Käyhkö Wenla, Savonlinna, Lainio Henri, Kotka, Laitinen Vilma, Kotka, Lundgren Johanna, Kotka, Metsänen Jasmine, Hamina, Muronranta Nea, Kouvola, Mäkelä Aada, Pyhtää, Niemi Venla, Hamina, Pesonen Jenna, Kotka, Pihtsalmi Netta, Kotka, Rantanen Oona, Kotka, Reinola Pauliina, Kotka, Ruuth Sonja, Kotka, Rämänen Senni, Kotka, Saikkonen Aada-Liisa, Miehikkälä, Salminen Arttu, Kotka, Seppälä Aada, Hamina, Silto Eemeli, Kotka, Sunila Olga, Kotka, Suomalainen Elisa, Kotka, Tast Anna, Kotka, Teikari Teemu, Kotka, Tenttula Julia, Hamina, Tikkala Teresa, Kouvola, Tuhkunen Matilda, Kotka, Turunen Eevi, Kotka, Valsi Iines, Savitaipale, Viklund Venla, Kotka.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Bayindir Seda, Kotka, Erkinheimo Jasmi, Kotka, Finnilä Liisa, Hamina, Forsell Valma, Hamina, Gammelin Rea, Kotka, Hulmi Kaisla, Kotka, Kruzhkova Polina, Hamina, Lehtonen Aleksandra, Kotka, Lommi Sanni, Kotka, Mäkelä Tuuli, Hamina, Nasyrova Olga, Kotka, Penttala Elviira, Kotka, Roimola Venla, Hamina, Saarainen Säde, Virolahti, Silvennoinen Minttu, Kotka, Tammela Annika, Kotka, Terkki Sini, Kotka, Tulkki Oona, Miehikkälä, Varma Venla, Kotka

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Atkins Emil, Kotka, Blomerus Juhani, Kotka, Dudkin Ivan, Kotka, Eerola Tatu, Hamina, Hartikainen Tuomas, Kotka, Ikkala Joona, Kouvola, Koskela Akseli, Kotka, Kotiranta Vili, Hamina, Käkönen Niilo, Kotka, Myrén Miika, Kotka, Mäkelä Niilo, Kotka, Nikkanen Joni, Hamina, Olkkonen Niko, Hamina, Paasio Juho, Hamina, Pihlajisto Tatu, Kotka, Pokazeev Vasily, Kotka, Rajala Eelis, Kotka, Rakhimov Aleksandr, Kotka, Tuomisto Sergei, Kotka, Ukkonen Masi, Kotka, Vaguine Jegor, Hamina

Musiikkialan perustutkinto
Björkroth Jenni, Porvoo, Guseff Miro, Kotka, Hartikainen Tapio, Helsinki, Järvinen Joona-Samuli, Salo, Kelin Aki, Kouvola, Sojakka Lasse, Sipoo, Tynys Tytti, Lahti

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Ala-Turkia Senni, Virolahti, Heimonen Iisa-Sofia, Kotka, Ikonen Netta, Virolahti, Jaakkola Mette, Kotka, Korjus Iina, Kotka, Rokka Tinka, Kotka, Tarasenko Ivan Kotka, Tiittanen Helinä, Kotka, Tuulonen Martta, Kotka 

Rakennusalan perustutkinto/Talonrakentaja
Alekseenko Vladislav, Miehikkälä, Autio Elmo, Hamina, Behrami Astrit, Kotka, Bertin Anton, Helsinki, Everest Sire, Kotka, Holopainen Eemil, Kotka, Hovi Markus, Kotka, Hyypiä Oscar, Kotka, Jormanainen Topi, Kotka, Kiira Emil, Kotka, Kilkki Vilho, Kotka, Kinnunen Niko, Kotka, Kolari Valtteri, Hamina, Koponen Leo, Kotka, Koskimies Juuso, Hamina, Kuri Ganoon, Kotka, Laaksonen Hugo, Kotka, Lonka Elmeri, Hamina, Lähepelto Nea, Hamina, Pekkola Juuso, Kotka, Rousku Joonas, Kotka, Saareskari Joni, Kotka, Silvo Mikael, Hamina, Sorsa Ossi, Hamina, Söderman Jani, Kotka, Tiittanen Anton, Kotka, Vanhanen Jarno, Kotka, Welin Topi, Kotka, Veteläinen Joonas, Kotka, Volanen Veeti, Kouvola

Rakennusalan perustutkinto/Maarakennuskoneenkuljettaja
Ahola Julia, Kouvola, Hauhtonen Remus, Kouvola, Järvinen Mikael, Kotka, Jääskeläinen Jonne, Kotka, Leinonen Jere, Kouvola, Makkonen Marko, Kotka, Muukka Onni, Hamina, Pitkänen Niko, Hamina, Rissanen Juha, Hamina, Tasa Benjamin, Hamina, Vanhala Anton, Hamina, Österberg Niko, Kotka

Talotekniikan perustutkinto
Ahola Niklas, Hamina, Astikainen Lenni, Kotka, Esko Vinski, Kotka, Hakkarainen Iiro, Kotka, Hakkarainen Kosti, Kotka, Hannula Ilja, Kotka, Heikkilä Lassi, Kotka, Hofmann Casper, Loviisa, Hämäläinen Jesse, Kotka, Järvisalo Tino, Kotka, Lommi Jani, Kotka, Mäkelä Leevi, Kotka, Rantamo Niklas, Pyhtää, Saarinen Samu, Loviisa, Sakki Roope, Kotka, Saukkonen Roope, Kotka, Silvo Niilo, Kotka, Sinkkonen Otto, Kouvola, Sipilä Elmeri, Kotka, Söderholm Samuel, Kotka, Taipale Kimi, Kotka, Tepponen Jasper, Kotka, Vastamäki Max, Pyhtää, Vatanen Riku, Kotka, Virtanen Veeti, Kotka, Vuorinen Aleksi, Hamina, Yläkäs Jesse, Tampere

Elintarvikealan perustutkinto
Antikainen Laura, Hamina, Antikainen Laura, Kotka, Heiskanen Elviira, Kotka, Hyypiä Oona, Kouvola, Konttinen Nea, Kotka, Lyttinen Janne, Helsinki, Peltola Linda, Kouvola, Pesonen Quenie, Kotka

Liiketoiminnan perustutkinto, Kotka
Alaf Bilal, Kotka, Forss Valeria-Maria, Kotka, Heino Eero, Pyhtää, Hietanen Lilli,Iitti, Häkälä Sisu, Kotka, Jordan Juliet, Kotka, Junttanen Milla, Kotka, Juvonen Noora, Kotka, Keinänen Tiia-Riikka, Kotka, Kirianen Snezhana, Kotka, Konttinen Nella, Kotka, Liikaluoma Viivi, Kotka, Luangsmarnkul Phornphan, Kotka, Metsäranta Cecilia, Kotka, Natunen Essi, Kouvola, Nazari Tamanna, Kotka, Oikarinen Henna, Miehikkälä, Parkkinen Emma, Kotka, Peri Nana, Kotka, Pulkkinen Jesper, Kotka, Reijasalo Otto-Matias, Kotka, Rekilä Jan, Kotka, Rezin Maxim, Kotka, Ruoppa Emma, Miehikkälä, Räsänen Julius, Kotka, Sirén Tia, Kotka, Tirri Aino, Kotka, Tuohinto Inka, Kotka, Törönen Aappo, Pyhtää, Vehmas Susanna, Kotka, Viitakangas Kiia, Iitti, Visuri Janika, Kotka, Vuorela Alina, Kotka

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Kotka
Halme Saaga, Kotka, Helle Stella, Kotka, Hurme Meri-Tuuli, Kotka, Järvikari Henri, Kotka, Kanervio Aleksi, Kotka, Kasterina Evelina, Kotka, Kokkonen Ossi, Kotka, Kurki Emilia, Kotka, Lauronen Meri, Kotka, Neem Gert, Kouvola, Oyatina Viktoria, Kotka, Pekkola Hanna, Hamina, Piiparinen Oona, Kotka, Salmilinna Lauri, Kotka, Salo Amanda, Kotka, Sutelainen Emmi, Kotka, Viljakainen Taika, Hamina, Vitikainen Vili, Kotka, Yrkki Mikko, Kotka

Matkailualan perustutkinto
Adam Laila, Kotka, Augustynek Julia, Kotka, Bibe Martin, Kotka, Gonzales Torres Rosana, Kotka, Halinen Jenna, Kotka, Hirvi Oona, Pyhtää, Horto Jessica, Kotka, Jantunen Liinu, Kotka, Jokimies Emma, Virolahti, Kahri Elias, Kotka, Kinnunen Mandi, Virolahti, Lehtoranta Laura, Kotka, Lesonen Ronja, Hamina, Möller Otava, Kotka, Peltonen Emma, Vihti, Pusnakova Anastasija, Kotka, Seppä Eeli, Kotka, Tolmunen Pettiina, Pyhtää

Liiketoiminnan perustutkinto, Hamina
Haaja Jenna, Virolahti, Ihalainen Senni, Hamina, Jansson Joel, Hamina, Jääskeläinen Kiia, Hamina, Mankinen Eedit, Hamina, Muurman Samuel, Hamina, Nikkanen Sonja, Hamina, Nupponen Juha, Virolahti, Pihkanen Aaron, Hamina, Pukki Hemmo, Hamina, Rammul Nina, Hamina, Rokka Saara, Virolahti, Ruponen Aapo, Virolahti, Siivonen Roni, Virolahti, Virtala Henriikka, Hamina, Zelyutina Liubov, Hamina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Hamina
Filppu Oona, Hamina, Jaakkola Nitta, Virolahti, Miettinen Anni, Virolahti, Nummelin Jasu, Kouvola, Parkko Matleena, Hamina  

Autoalan perustutkinto
Bruce Valtteri, Hamina, Jalasto Jaroc, Pyhtää, Karhu Iurii, Kotka, Kohonen Julia, Kotka, Koskela Leevi, Hamina, Lappi Noora, Hamina, Leinonen Severi, Kotka, Lindström Ellen, Kotka, Makkonen Migel, Kotka, Marttinen Remu, Hamina, Nygård Niklas, Hamina, Närhi Matias, Hamina, Rommi Iivari, Kotka, Romsi Ella, Kouvola, Starck Eemil, Hamina, Suur-Uski Jesse, Kotka, Suutarinen Rosa, Kotka, Valkonen Tuomas, Hamina, Vilola Miko, Kotka, Zahedi Mohammad, Kotka

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Aarnio Niklas, Kotka, Arvila Aliisa, Kotka, Bálint Kristóf, Hamina, Haimakainen Jani, Kotka, Harju Antti, Hamina, Herrala Joonas, Kotka, Hotari Eelis, Hamina, Hurtta Sofia, Kotka, Hämäläinen Tino, Kotka, Inkeroinen Aarne, Hamina, Järvimäki Valtteri, Kotka, Kainulainen Joona, Kotka, Karpale Tuukka, Hamina, Kauta Jimi, Hamina, Kivelä Lauri, Hamina, Kivimäki Elias, Hamina, Klemola Elmeri, Hamina, Koponen Joni, Kotka, Korhonen Eemeli, Hamina, Korhonen Miika, Pyhtää, Kumpulainen Turo, Kotka, Kuusela Tomi, Hamina, Laine Konsta, Kotka, Leppämäki Samu, Hamina, Listo Antti, Kotka, Lousa Niklas, Kotka, Luukkonen Miika, Kotka, Melentev Nikita, Kotka, Miettinen Lassi, Hamina, Mustonen Matias, Kotka, Naukkarinen Joona, Virolahti, Nokkanen Pasi, Hamina, Olkkonen Matias, Kotka, Piilman Janica, Kotka, Puranen Harri, Hamina, Rodin Viaceslav, Kotka , Rosendahl Antti, Hamina, Toikkanen Sini, Virolahti, Tuomela Olavi, Kotka, Tuomi Niklas, Hamina, Villi Vinski, Virolahti

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Asplund Arttu, Kotka, Berkhald Daniel, Hamina, Forsström Santeri, Hamina, Ihalainen Kasper, Pyhtää, Ivanov Sergei, Kotka, Lahti Elias, Hamina, Minin Egor, Pyhtää, Niemi Jouni, Kotka, Nikolaeva Natalia, Kotka, Notkola Kaapo, Miehikkälä, Ojala Veikko, Hamina, Pajala Olli, Kotka, Pohjankoski Lassi, Hamina, Saarinen Luka, Hamina,  Sarnikorpi Jermu, Hamina, Siljander Onni, Hamina, Teikari Juuso, Hamina, Tuutti Rasmus, Virolahti, Ukkola Veeti, Kotka, Vilenius Anttoni, Kotka, Ylitalo Mikael Virolahti 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Aho Aleksi, Kotka, Anttila Sami, Kotka, Aronen Ada, Kotka, Dmitriev Kirill, Kotka, Happonen Tuomas, Kotka, Ihalainen Juuso, Pyhtää, Kemi Tomas, Kotka, Korjus Tuomas, Kotka, Laakso Valtteri, Kotka, Laitinen Joona, Kotka, Mähönen Janne, Kotka, Simola Akseli, Hamina, Sinkkonen Niilo, Kotka, Surakka Niko, Hamina, Tamminen Olli, Kotka, Toivonen Veeti, Kotka, Westman Nuutti, Kotka

Turvallisuusalan perustutkinto
Apo Toni, Hamina, Dufva Pinja, Hamina, Elfving Aada, Hamina, Haaja Alisa, Hamina, Hemmilä Ville, Kotka, Ikkala Leo, Kotka, Kallionpää Nestori, Loviisa, Kiilavuo Tapio, Hamina, Koskelainen Lauri, Kotka, Koski Joni, Hamina, Kuokka Sini, Hamina, Kyabelev Vadim, Kotka, Pellikka Armas, Kotka, Penttilä Arsi, Kotka, Pukero Venla, Porvoo, Reinikka Verona, Hamina, Suntio Henry, Hamina, Suomi Perttu, Salo, Teilas Onni, Kotka, Triapitcyn Denis, Kotka, Wilen Atte, Hamina, Ylä-Kotola Leevi, Miehikkälä, Yläkäs Jere, Virolahti

Jaa